Španieli i Taliani v kvalifikácii víťazne, Island zdolal Chorvátsko

12.06.2017 Celý región

Bratislava 11. júna (TASR) - Gruzínski futbaloví reprezentanti remizovali v šiestom vystúpení v kvalifikácii MS 2018 na pôde Moldavska 2:2. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa po prvom polčase prehrávali v Kišiňove 0:2, po zmene strán sa im však v priebehu piatich minút podarilo vyrovnať.

V tabuľke D-skupiny patrí Gruzíncom s tromi bodmi predposledná piata priečka. Íri remizovali v Dubline s Rakúskom 1:1 a v tabuľke sú druhí o skóre za Srbmi, ktorí uhrali rovnaký výsledok vo večernom domácom dueli s Walesom. Bod pre Írsko zachránil v 85. minúte Jonathan Walters.

V G-skupine sú stále plece pri pleci najväčší favoriti Španielsko a Taliansko, oba tímy majú na konte 16 bodov. Španieli zvíťazili v nedeľu v Skopje nad Macedónskom 2:1 vďaka presným zásahom Davida Silvu a Diega Costu z prvého polčasu, Taliani v Udine deklasovali Lichtenštajnsko 5:0. Island zdolal v šlágri I-skupiny Chorvátsko 1:0 gólom Hoerdura Magnussena z 90. minúty a v tabuľke je druhý o skóre za svojím nedeľňajším súperom.